BK/AGC-B-10 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 5 643
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 14 410
Datablad
I lager: 47
10 A 250 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Eaton Electronics Overcurrent Protection Fuse Portfolio
BK/AGC-B-10
DigiKeys produktnummer
283-BK/AGC-B-10-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/AGC-B-10
Beskrivning
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG
Detaljerad beskrivning
Brytkapacitet @ märkspänning
200A
Smältning I²t
486.0
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 1,250" (6,35 x 31,75mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.008 Ohms
Märkspänning - AC
250 V