BK/AGC-12-R
DigiKeys produktnummer
283-2881-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BK/AGC-12-R
Beskrivning
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 A 32 V AC DC-säkring Patron, glas Kräver hållare 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Kategori
Svarstid
Snabbt utsläpp
Tillv.
Inkapsling/låda
Serie
Brytkapacitet @ märkspänning
1kA
Förpackning
Bulk
Smältning I²t
696.96
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande myndighet
CSA, UL
Monteringstyp
Kräver hållare
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 1,250" (6,35 x 31,75mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.006 Ohms
Märkspänning - AC
32 V