B1010-2R5155-R
DigiKeys produktnummer
283-2779-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B1010-2R5155-R
Beskrivning
CAP 1.5F -20% +80% 2.5V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 F (EDLC) superkondensatorer 2.5 V Radial, kapslad 300mOhm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
1.5 F
Storlek/dimension
0,413" diam. (10,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,583" (14,80mm)
Spänning - märkt
2.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm vid 1kHz