B0810-2R5105-R
DigiKeys produktnummer
283-B0810-2R5105-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B0810-2R5105-R
Beskrivning
CAP 1F -20% +80% 2.5V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 F (EDLC) superkondensatorer 2.5 V Radial, kapslad 500mOhm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B0810-2R5105-R Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
1 F
Storlek/dimension
0,335" diam. (8,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,532" (13,50mm)
Spänning - märkt
2.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm vid 1kHz