B0510-2R5224-R
DigiKeys produktnummer
283-B0510-2R5224-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B0510-2R5224-R
Beskrivning
CAP 220MF -20% +80% 2.5V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 mF (EDLC) superkondensatorer 2.5 V Radial, kapslad 2Ohm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
220 mF
Storlek/dimension
0,217" diam. (5,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,472" (12,00mm)
Spänning - märkt
2.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm vid 1kHz