A0820-2R5474-R har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 10 837
Datablad
470 mF (EDLC) superkondensatorer 2.5 V Radial, kapslad 150mOhm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
How to correctly size a Supercapacitor
A0820-2R5474-R
DigiKeys produktnummer
283-2771-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A0820-2R5474-R
Beskrivning
CAP 470MF -20% +80% 2.5V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
Eaton - Electronics Division
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Föråldrad
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
470 mF
Storlek/dimension
0,335" diam. (8,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,827" (21,00mm)
Spänning - märkt
2.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm vid 1kHz