1245HC60-RTR
DigiKeys produktnummer
283-1245HC60-RTR-ND - Remsa och spole (TR)
283-1245HC60-RTRCT-ND - Remsbit (CT)
283-1245HC60-RTRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1245HC60-RTR
Beskrivning
FUSE BRD MT 60A 125VAC 80VDC SMD
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
60 A 125 V AC 80 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 2-SMD, block med fyrkantig ända
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
500A (AC), 1kA (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
950.0
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
cURus, UL
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,484" x B 0,177" x H 0,177" (12,30 x 4,50 x 4,50mm)
Märkspänning - AC
125 V