FWX-50A14F
DigiKeys produktnummer
FWX-50A14F-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FWX-50A14F
Beskrivning
FUSE CARTRIDGE 50A 250VAC/VDC
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50A 250VAC AC 250VDC DC-säkring Patron Kräver hållare
Kategori
Märkspänning - AC
250VAC
Tillverkare
Eaton - Bussmann Electrical Division
Märkspänning - DC
250VDC
Serie
Tillämpningar
Elektrisk, industriell
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
200kA (AC), 50kA (DC)
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Patron, ej standard
Monteringstyp
Kräver hållare
Storlek/dimension
Diam. 0,563" x L 2,000" (14,30 x 50,80mm)
Säkringstyp
Patron
Smältning I²t
200.0
Strömklassning (Ampere)
50A