FWP-10G10F
DigiKeys produktnummer
2041-FWP-10G10F-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FWP-10G10F
Beskrivning
FUSE 10A 690VAC GR 10X38
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 A 700 V AC DC-säkring Patron, keramisk Kräver hållare 5AG, 10mm x 38,1mm
Kategori
Märkspänning - AC
700 V
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Brytkapacitet @ märkspänning
200kA
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
6.6
Monteringstyp
Kräver hållare
Godkännande myndighet
CE, UR
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-50°C-100°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
Diam. 0,406" x L 1,496" (10,30 x 38,00mm)