80NHM00B-690
DigiKeys produktnummer
80NHM00B-690-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
80NHM00B-690
Beskrivning
NH FUSE 80A 690V AM SIZE 00
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
80A 690VAC AC DC-säkring Kvadrat Kräver hållare
Kategori
Tillämpningar
Elektrisk, industriell
Tillverkare
Eaton - Bussmann Electrical Division
Egenskaper
Visuell indikering
Serie
Klass
NH
Förpackning
Bulk
Godkännande myndighet
CE, IEC
Artikelstatus
Aktiv
Brytkapacitet @ märkspänning
125kA
Monteringstyp
Kräver hållare
Inkapsling/låda
Rektangulär, blad
Säkringstyp
Kvadrat
Storlek/dimension
L 2,047" x B 1,673" x H 1,102" (52,00 x 42,50 x 28,00mm)
Strömklassning (Ampere)
80A
Smältning I²t
Märkspänning - AC
690VAC