3120-N321-P7T1-W14DR4-10A
DigiKeys produktnummer
302-3120-N321-P7T1-W14DR4-10A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3120-N321-P7T1-W14DR4-10A
Beskrivning
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Detaljerad beskrivning
Kretsbrytare Termisk 10A 250 V AC 50 V DC Vipp Panelfäste
Kategori
Märkspänning - AC
250 V
Märkspänning - DC
50 V
Serie
Styrdonstyp
Vipp
Förpackning
Box
Antal poler
2
Artikelstatus
Aktiv
Belysning
Röd
Monteringstyp
Panelfäste
Belysningsspänning (nominell)
230V
Brytartyp
Termisk
Godkännande myndighet
CSA C22,2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Strömklassning (Ampere)
10A