TL6120AF160QG
TL6120AF160QG
Additional Requirements for Selecting a Switch
TL6120AF160QG
DigiKeys produktnummer
EG4350TR-ND - Remsa och spole (TR)
EG4350CT-ND - Remsbit (CT)
EG4350DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TL6120AF160QG
Beskrivning
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Taktila brytare SPST-NO Reglerat från ovan Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TL6120AF160QG Modeller
Kategori
Styrdonsorientering
Reglerat från ovan
Tillv.
Termineringstyp
Måsvinge
Serie
Kontur
7,40mm x 7,40mm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Belysning
Icke-belyst
Artikelstatus
Aktiv
Operativ styrka
160gf
Krets
SPST-NO
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Brytarfunktion
Av-Mom
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Kontaktklassning @ spänning
0,05A vid 12VDC
Brytarrörelse
0,50mm
Styrdonstyp
Standard
Mekanisk livslängd
1 000 000 cykler
Monteringstyp
Basproduktens nummer
Styrdonets höjd från kretskort, vertikalt
4,70mm