RP8100B2M1CEBLKWHTNIL
DigiKeys produktnummer
RP8100B2M1CEBLKWHTNIL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP8100B2M1CEBLKWHTNIL
Beskrivning
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST-NO Standard Panelmontering, fram
EDA-/CAD-modeller
RP8100B2M1CEBLKWHTNIL Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
50 V
Färg - styrdon/lock
White
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 13,60mm
Krets
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
125mA (AC), 100mA (DC)
Basproduktens nummer
Märkspänning - AC
125 V