RP8100B2M1CEBLKBLKBLU
RP8100B2M1CEBLKBLKBLU
Additional Requirements for Selecting a Switch
RP8100B2M1CEBLKBLKBLU
DigiKeys produktnummer
EG4572-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP8100B2M1CEBLKBLKBLU
Beskrivning
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST-NO Standard, belyst Panelmontering, fram
EDA-/CAD-modeller
RP8100B2M1CEBLKBLKBLU Modeller
Färg - styrdon/lock
Svart
Förpackning
Bulk
Belysningstyp, färg
LED, blå
Artikelstatus
Aktiv
Belysningsspänning (nominell)
2,8VDC
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Typ
Standard, belyst
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 13,60mm
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
125mA (AC), 100mA (DC)
Märkspänning - AC
125 V
Basproduktens nummer
Märkspänning - DC
50 V