RP8100B1M1CEBLKBLKNIL
RP8100B1M1CEBLKBLKNIL
Additional Requirements for Selecting a Switch
RP8100B1M1CEBLKBLKNIL
DigiKeys produktnummer
EG4569-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP8100B1M1CEBLKBLKNIL
Beskrivning
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST-NO Standard Panelmontering, snäppfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RP8100B1M1CEBLKBLKNIL Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
50 V
Tillv.
Styrdonstyp
Rund, knapp
Serie
Styrdonsmärke
Ingen märkning
Förpackning
Bulk
Färg - styrdon/lock
Svart
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödögla
Monteringstyp
Panelmontering, snäppfäste
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Typ
Standard
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 13,60mm
Krets
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Brytarfunktion
Av-Mom
Elektrisk livslängd
500 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
125mA (AC), 100mA (DC)
Basproduktens nummer
Märkspänning - AC
125 V