KC52A30.001NLS
DigiKeys produktnummer
EG1952-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KC52A30.001NLS
Beskrivning
SWITCH ROTARY 12POS 350MA 125V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Roterande brytare 12 positioner SP12T 350mA (AC) 125 VAC Panelfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KC52A30.001NLS Modeller
Kategori
Märkspänning - AC
125 V
Tillverkare
E-Switch
Styrdonstyp
Platt (diam. 6,35mm)
Serie
Styrdonslängd
30,00mm
Förpackning
Bulk
Förflyttningsvinkel
30°
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
12
Kontaktytbehandling
Silver
Indexstopp
Fast
Monteringstyp
Panelfäste
Antal lager
1
Termineringstyp
Lödögla
Antal poler per lager
1
Djup bakom panel
18,50mm
Kretsar per lager
SP12T
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 9,80mm
Kontakttidtagning
Ej kortslutande (BBM)
Basproduktens nummer
Strömklassning (Ampere)
350mA (AC)