KC10A9.501NPS
DigiKeys produktnummer
KC10A9.501NPS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KC10A9.501NPS
Beskrivning
SWITCH ROTARY 12POS 350MA 125V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Roterande brytare 12 positioner SP12T 350mA (AC) 125 VAC Panelmontering, genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KC10A9.501NPS Modeller
Kategori
Märkspänning - AC
125 V
Tillverkare
E-Switch
Styrdonstyp
Platt (diam. 6,35mm)
Serie
Styrdonslängd
9,50mm
Förpackning
Bulk
Förflyttningsvinkel
30°
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
12
Kontaktytbehandling
Silver
Indexstopp
Kontinuerlig
Monteringstyp
Panelmontering, genomgående hål
Antal lager
1
Termineringstyp
PC-stift
Antal poler per lager
1
Djup bakom panel
14,20mm
Kretsar per lager
SP12T
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 9,80mm
Kontakttidtagning
Ej kortslutande (BBM)
Basproduktens nummer
Strömklassning (Ampere)
350mA (AC)