KAP1102ET
DigiKeys produktnummer
141-KAP1102ET-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KAP1102ET
Beskrivning
SWITCH PIANO DIP SPST 0.025A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
DIP-brytare SPST 2 positioner Genomgående hål Piano-typ Ställdon 25mA 24VDC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KAP1102ET Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling
Guld
Tillverkare
E-Switch
Höjd över kort
0,402" (10,20mm)
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Rör
Termineringstyp
PC-stift
Artikelstatus
Aktiv
Stigning
0,100" (2,54mm), full
Krets
SPST
Tvättbar
Nej
Antal positioner
2
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
25mA
Längd
0,261" (6,63mm)
Spänningsvärde
24VDC