MUS-1205-2N
DigiKeys produktnummer
4369-MUS-1205-2N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MUS-1205-2N
Beskrivning
DC/DC CONVERTER INPUT: 12V OUTPU
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 400mA 10,8V - 13,2V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
400mA
Tillv.
Effekt (Watt)
2 W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Förpackning
Rör
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
87%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
10,8V
Inkapsling/låda
4-SIP modul
Spänning - ingång (max)
13,2V
Storlek/dimension
L 0,46" x B 0,29" x H 0,40" (11,7 x 7,5 x 10,2mm)