DT035CTFT-IPS-SHB
DigiKeys produktnummer
1756-DT035CTFT-IPS-SHB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DT035CTFT-IPS-SHB
Beskrivning
3.5 WIDE IPS LCD MODULE WITH RGB
Detaljerad beskrivning
Utan pekfunktion Displaymoduler - LCD grafiska Genomskinlig Röd, grön, blå (RGB) TFT - Färg, IPS-panel (In-Plane Switching) Parallell, 16 bitars (RGB), SPI 3,5" (88,90mm) 480 x 320 (HVGA)
Kategori
Visningsområde
B 51,96 x H 76,94mm
Förpackning
Tråg
Pixlar
480 x 320 (HVGA)
Gränssnitt
Parallell, 16 bitars (RGB), SPI
Displaytyp
TFT - Färg, IPS-panel (In-Plane Switching)
Styrenhetstyp
ST7796UI-G5
Röd, grön, blå (RGB)
Pekskärm
Utan pekfunktion
Diagonal skärmstorlek
3,5" (88,90mm)
Punktstorlek
B 0,05 x H 0,15mm