P6SMBJ51A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
82,4V Klämma 7,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AA (SMB)
DO-214AA, SMB
P6SMBJ51A
DigiKeys produktnummer
4878-P6SMBJ51ATR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P6SMBJ51A
Beskrivning
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AA
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
P6SMBJ51A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
7,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
600W
Förpackning
Bulk
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-50°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
51V
Inkapsling/låda
DO-214AA, SMB
Spänning - genombrott (min)
56,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
82,4V