P4SMAJ54 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 132 830
Datablad
96,3V Klämma 4,2A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC (SMA)
DO-214AC, SMA
P4SMAJ54
DigiKeys produktnummer
4878-P4SMAJ54-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
P4SMAJ54
Beskrivning
TVS DIODE 54VWM 96.3VC DO214AC
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
P4SMAJ54 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
4,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Arbetstemperatur
-50°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
54V
Spänning - genombrott (min)
60V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
96,3V