MM3Z2V4-AQ
DigiKeys produktnummer
4878-MM3Z2V4-AQTR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-MM3Z2V4-AQCT-ND - Remsbit (CT)
4878-MM3Z2V4-AQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z2V4-AQ
Beskrivning
ZENER, SOD-323F, 2.4V, 0.3W, 5%
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 2.4 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-323
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MM3Z2V4-AQ Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
120 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-50°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Monteringstyp
Ytmontering
Effekt - max
300 mW
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
85 Ohms