MM3Z15-AQ är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Diotec Semiconductor
I lager: 4 214
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 4
Datablad
Panjit International Inc.
I lager: 5 000
Dioder - zener 15 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-323F
MM3Z15-AQ
DigiKeys produktnummer
4878-MM3Z15-AQTR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM3Z15-AQ
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 300MW SOD323F
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MM3Z15-AQ Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 11 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 10 mA
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-50°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Effekt - max
300 mW
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms