ESD1V8WT
DigiKeys produktnummer
4878-ESD1V8WTTR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-ESD1V8WTCT-ND - Remsbit (CT)
4878-ESD1V8WTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ESD1V8WT
Beskrivning
TVS DIODE 1.8VWM 7.5VC SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7,5V Klämma 11A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ESD1V8WT Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
11A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
80W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-50°C-125°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
1,8V (max.)
Inkapsling/låda
SC-79, SOD-523
Spänning - genombrott (min)
2,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
7,5V