DI035P04PT-AQ
DigiKeys produktnummer
4878-DI035P04PT-AQTR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-DI035P04PT-AQCT-ND - Remsbit (CT)
4878-DI035P04PT-AQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DI035P04PT-AQ
Beskrivning
MOSFET, POWERQFN 3X3, -40V, -35A
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 40 V 35 A (Tc) 40W (Tc) Ytmontering 8-QFN (3x3)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DI035P04PT-AQ Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
30 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2570 pF @ 20 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
40W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
8-QFN (3x3)
Rds On (max) @ Id, Vgs
19mOhm vid 10A, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA