DI035N10PT-AQ | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DI035N10PT-AQ |
Beskrivning | MOSFET POWERQFN 3X3 N 100V 35A 0 |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 100 V 35 A (Tc) 25W (Tc) Ytmontering 8-QFN (3x3) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DI035N10PT-AQ Modeller |
Kategori | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 22 nC @ 10 V |
Tillv. | Vgs (Max) ±20V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 1220 pF @ 15 V |
Artikelstatus Aktiv | Effektförlust (max) 25W (Tc) |
FET-typ | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Teknologi | Grad Automotive |
Drain till source-spänning (Vdss) 100 V | Godkännande AEC-Q101 |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Monteringstyp Ytmontering |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 4,5V, 10V | Leverantörens enhetsförpackning 8-QFN (3x3) |
Rds On (max) @ Id, Vgs 18mOhm vid 7A, 10V | Inkapsling/låda |
Vgs(th) (Max) @ Id 2,5V vid 250µA | Basproduktens nummer |