DI035N10PT-AQ
DigiKeys produktnummer
4878-DI035N10PT-AQTR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-DI035N10PT-AQCT-ND - Remsbit (CT)
4878-DI035N10PT-AQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DI035N10PT-AQ
Beskrivning
MOSFET POWERQFN 3X3 N 100V 35A 0
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 35 A (Tc) 25W (Tc) Ytmontering 8-QFN (3x3)
EDA-/CAD-modeller
DI035N10PT-AQ Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
22 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1220 pF @ 15 V
Effektförlust (max)
25W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Rds On (max) @ Id, Vgs
18mOhm vid 7A, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 250µA