DI025N20PQ
DigiKeys produktnummer
4878-DI025N20PQTR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-DI025N20PQCT-ND - Remsbit (CT)
4878-DI025N20PQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DI025N20PQ
Beskrivning
MOSFET N-CH 200V 25A 8-POWERTDFN
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 200 V 25 A (Tc) 135W (Tc) Ytmontering 8-QFN (5x6)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DI025N20PQ Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
28 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1650 pF @ 100 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
135W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
200 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Leverantörens enhetsförpackning
8-QFN (5x6)
Rds On (max) @ Id, Vgs
48mOhm vid 20A, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 250µA