DI010N03PW
DigiKeys produktnummer
4878-DI010N03PWTR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-DI010N03PWCT-ND - Remsbit (CT)
4878-DI010N03PWDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DI010N03PW
Beskrivning
MOSFET POWERQFN 2X2 N 30V 10A 0.
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 10 A (Tc) 1,4W (Tc) Ytmontering 6-QFN (2x2)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DI010N03PW Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
25 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1120 pF @ 15 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1,4W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
6-QFN (2x2)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
12mOhm vid 10A, 10V