DI010N03PW | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DI010N03PW |
Beskrivning | MOSFET POWERQFN 2X2 N 30V 10A 0. |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 30 V 10 A (Tc) 1,4W (Tc) Ytmontering 6-QFN (2x2) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DI010N03PW Modeller |
Kategori | Vgs(th) (Max) @ Id 2V vid 250µA |
Tillv. | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 25 nC @ 10 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Artikelstatus Aktiv | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 1120 pF @ 15 V |
FET-typ | Effektförlust (max) 1,4W (Tc) |
Teknologi | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Drain till source-spänning (Vdss) 30 V | Monteringstyp Ytmontering |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Leverantörens enhetsförpackning 6-QFN (2x2) |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 4,5V, 10V | Inkapsling/låda |
Rds On (max) @ Id, Vgs 12mOhm vid 10A, 10V | Basproduktens nummer |