BZX84C2V7-AQ är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Diotec Semiconductor
I lager: 818
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Panjit International Inc.
I lager: 0
Datablad
Panjit International Inc.
I lager: 365
Diodes Incorporated
I lager: 0
SMC Diode Solutions
Taiwan Semiconductor Corporation
Dioder - zener 2.7 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
BZX84C2V7-AQ
DigiKeys produktnummer
4878-BZX84C2V7-AQTR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C2V7-AQ
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT-23-3
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C2V7-AQ Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-50°C-150°C (TJ)
Förpackning
Bulk
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms