BZT52C12 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZT52C12 |
Beskrivning | DIODE ZENER 12V 500MW SOD123F |
Tillverkarens standardleveranstid | 6 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 12 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123F |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | BZT52C12 Modeller |
Kategori | Impedans (max) (Zzt) 35 Ohms |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 100 nA @ 9 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -50°C-150°C (TJ) |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Inkapsling/låda |
Tolerans ±5% | Leverantörens enhetsförpackning SOD-123F |
Effekt - max 500 mW |