BCR22PN-AQ är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Diotec Semiconductor
I lager: 520
Datablad
Transistorer - bipolära (BJT) - matriser, förspända 1 NPN, 1 PNP - förspänd 60V 100mA 170MHz 250mW Ytmontering SOT-363
BCR22PN-AQ
DigiKeys produktnummer
4878-BCR22PN-AQCT-ND - Remsbit (CT)
4878-BCR22PN-AQDKR-ND - Digi-Reel®
4878-BCR22PN-AQTR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BCR22PN-AQ
Beskrivning
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP SOT-363
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
BCR22PN-AQ Modeller
Kategori
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
300mV vid 500µA, 10mA
Tillverkare
Diotec Semiconductor
Ström - kollektorgräns (max)
100 nA (ICBO)
Förpackning
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Bulk
Frekvens - övergång
170MHz
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
250mW
Transistortyp
1 NPN, 1 PNP - förspänd
Grad
Automotive
Ström - kollektor (Ic) (max)
100mA
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
60V
Monteringstyp
Ytmontering
Resistor - bas (R1)
22kOhm
Inkapsling/låda
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Resistor - emitter bas (R2)
22kOhm
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-363
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
70 vid 5mA, 5V