5.0SMCJ33CA
DigiKeys produktnummer
4878-5.0SMCJ33CATR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-5.0SMCJ33CACT-ND - Remsbit (CT)
4878-5.0SMCJ33CADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5.0SMCJ33CA
Beskrivning
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
53,3V Klämma 93,8A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
5.0SMCJ33CA Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
93,8A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
33V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
36,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
53,3V