ZXTN08400BFFTA
DigiKeys produktnummer
ZXTN08400BFFTR-ND - Remsa och spole (TR)
ZXTN08400BFFCT-ND - Remsbit (CT)
ZXTN08400BFFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ZXTN08400BFFTA
Beskrivning
TRANS NPN 400V 0.5A SOT-23F
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 400 V 500 mA 40MHz 1.5 W Ytmontering SOT-23F
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ZXTN08400BFFTA Modeller
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
100 vid 50mA, 5V
Tillv.
Effekt - max
1.5 W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - övergång
40MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Transistortyp
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kollektor (Ic) (max)
500 mA
Inkapsling/låda
SOT-23-3 flata ledningar
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
400 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23F
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
175mV vid 100mA, 500mA