SMBJ36CAQ-13-F | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SMBJ36CAQ-13-F |
Beskrivning | TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB |
Tillverkarens standardleveranstid | 24 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 58,1V Klämma 10,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMB |
Datablad | Datablad |
Kategori | Effekt - toppuls 600W |
Tillv. | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Artikelstatus Aktiv | Grad Automotive |
Typ Zener | Godkännande AEC-Q101 |
Dubbelriktade kanaler 1 | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - backspänning (typ) 36V | Inkapsling/låda DO-214AA, SMB |
Spänning - genombrott (min) 40V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 58,1V | Basproduktens nummer |
Ström - toppuls (10/1000 µs) 10,3A |