SMBJ36AQ-13-F
DigiKeys produktnummer
SMBJ36AQ-13-FDITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMBJ36AQ-13-FDICT-ND - Remsbit (CT)
SMBJ36AQ-13-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ36AQ-13-F
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
58,1V Klämma 10,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMB
Kategori
Effekt - toppuls
600W
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
36V
Spänning - genombrott (min)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10,3A