SMAJ12CA-13 har upphört och finns inte längre hos DigiKey.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 273 955
Datablad
Direkt
Comchip Technology
I lager: 5 691
Datablad
Similar
Bourns Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
KYOCERA AVX
STMicroelectronics
YAGEO
YAGEO
I lager: 250
Microchip Technology
Comchip Technology
19,9V Klämma 20,1A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMA
DO-214AC
SMAJ12CA-13
DigiKeys produktnummer
SMAJ12CADITR-ND - Remsa och spole (TR)
SMAJ12CADICT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMAJ12CA-13
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SMAJ12CA-13 Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
20,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
12V
Spänning - genombrott (min)
13,3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
19,9V