SDM20U40-7
DigiKeys produktnummer
SDM20U40-7DITR-ND - Remsa och spole (TR)
SDM20U40-7DICT-ND - Remsbit (CT)
SDM20U40-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDM20U40-7
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 250MA SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 250mA Ytmontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SDM20U40-7 Modeller
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
10 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 30 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
50pF vid 0V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Ström - likriktat medelvärde (Io)
250mA
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-125°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
600 mV @ 200 mA
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)