SBR10U200P5Q-13
DigiKeys produktnummer
SBR10U200P5Q-13DITR-ND - Remsa och spole (TR)
SBR10U200P5Q-13DICT-ND - Remsbit (CT)
SBR10U200P5Q-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SBR10U200P5Q-13
Beskrivning
DIODE SBR 200V 10A POWERDI5
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 200 V 10A Ytmontering PowerDI™ 5
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 200 V
Tillv.
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
PowerDI™ 5
Ström - likriktat medelvärde (Io)
10A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
880 mV @ 10 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Standardåterhämtning >500ns, > 200mA (Io)