LM4040B33FTA
DigiKeys produktnummer
31-LM4040B33FTATR-ND - Remsa och spole (TR)
31-LM4040B33FTACT-ND - Remsbit (CT)
31-LM4040B33FTADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM4040B33FTA
Beskrivning
IC VREF SHUNT 0.2% SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Shunt spänningsreferens IC ±0,2% SOT-23-3
Kategori
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Tillverkare
Diodes Incorporated
Brus - 10 Hz till 10 kHz
35µVrms
Ström - katod
70 µA
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Ström - utgång
15 mA
Basproduktens nummer
Tolerans
±0,2%