KX2513G0032.768000
DigiKeys produktnummer
KX2513G0032.768000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KX2513G0032.768000
Beskrivning
XTAL OSC XO 32.7680 KHZ CMOS SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32.768 kHz XO (standard) CMOS Oscillator 1,8V Aktivera/inaktivera 4-SMD, utan ledning
Kategori
Spänning - källa
1,8V
Tillv.
Frekvensstabilitet
±25ppm
Serie
Arbetstemperatur
0°C-70°C
Förpackning
Band (byggindustri)
Ström - drift (max)
15µA
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Resonatorbas
Inkapsling/låda
4-SMD, utan ledning
Typ
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Frekvens
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)