GBJ1001-F
DigiKeys produktnummer
GBJ1001-FDI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GBJ1001-F
Beskrivning
BRIDGE RECT 1PHASE 100V 10A GBJ
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Brygglikriktare Enfas Standard 100 V Genomgående hål GBJ
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.05 V @ 5 A
Tillverkare
Diodes Incorporated
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 100 V
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Diodtyp
Enfas
Inkapsling/låda
4-SIP, GBJ
Teknologi
Standard
Leverantörens enhetsförpackning
GBJ
Spänning - toppback (max)
100 V
Basproduktens nummer
Ström - likriktat medelvärde (Io)
10 A