DZ23C15-7-F
DigiKeys produktnummer
DZ23C15-FDITR-ND - Remsa och spole (TR)
DZ23C15-FDICT-ND - Remsbit (CT)
DZ23C15-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DZ23C15-7-F
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 15V SOT-23-3
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam katod 15 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Kategori
Effekt - max
300 mW
Tillverkare
Diodes Incorporated
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Konfiguration
1 par gemensam katod
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
15 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Tolerans
±5%