DXTN78100CFGQ-7
DigiKeys produktnummer
31-DXTN78100CFGQ-7TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-DXTN78100CFGQ-7CT-ND - Remsbit (CT)
31-DXTN78100CFGQ-7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DXTN78100CFGQ-7
Beskrivning
PWR LOW SAT TRANSISTOR POWERDI33
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 100 V 4 A 210MHz 2.4 W Ytmontering, vätbar sida PowerDI3333-8 (SWP) typ UX
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
250 vid 100mA, 2V
Tillv.
Effekt - max
2.4 W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - övergång
210MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Transistortyp
Grad
Automotive
Ström - kollektor (Ic) (max)
4 A
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
340mV vid 400mA, 4A