DN350T05-7
DigiKeys produktnummer
DN350T05DITR-ND - Remsa och spole (TR)
DN350T05DICT-ND - Remsbit (CT)
DN350T05DIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DN350T05-7
Beskrivning
TRANS NPN 350V 0.5A SOT-23-3
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 350 V 500 mA 50MHz 300 mW Ytmontering SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DN350T05-7 Modeller
Kategori
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
20 vid 50mA, 10V
Tillv.
Effekt - max
300 mW
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - övergång
50MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Transistortyp
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kollektor (Ic) (max)
500 mA
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
350 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
1V vid 5mA, 50mA