DMWSH120H90SCT7Q-13 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Bilden för DMWSH120H90SCT7Q-13 är inte tillgänglig
DMWSH120H90SCT7Q-13
DigiKeys produktnummer
31-DMWSH120H90SCT7Q-13TR-ND - Remsa och spole (TR)
31-DMWSH120H90SCT7Q-13CT-ND - Remsbit (CT)
31-DMWSH120H90SCT7Q-13DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DMWSH120H90SCT7Q-13
Beskrivning
SICFET N-CH 1200V TO-247
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 1200 V 38,2A (Tc) 197W (Tc) Ytmontering TO-263-7
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
54.6 nC @ 15 V
Tillv.
Vgs (Max)
+19V, -8V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1078 pF @ 1000 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
197W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
1200 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
15V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263-7
Rds On (max) @ Id, Vgs
90mOhm vid 20A, 15V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
3,5V vid 5mA