DMWSH120H43SM4Q
DigiKeys produktnummer
31-DMWSH120H43SM4Q-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DMWSH120H43SM4Q
Beskrivning
SICFET N-CH 1200V TO-247
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 1200 V 70,5A (Tc) 320W (Tc) Genomgående hål TO-247-4
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
114 nC @ 15 V
Tillv.
Vgs (Max)
+19V, -8V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2204 pF @ 1000 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
320W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
1200 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Genomgående hål
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
15V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-4
Rds On (max) @ Id, Vgs
43mOhm vid 40A, 15V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
3,6V vid 11,5mA