DMWSH120H43SM3
DigiKeys produktnummer
31-DMWSH120H43SM3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DMWSH120H43SM3
Beskrivning
SICFET N-CH 1200V TO-247
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 1200 V 72,7A (Tc) 341W (Tc) Genomgående hål TO-247
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,6V vid 11,5mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
105 nC @ 15 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
+19V, -8V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2187 pF @ 1000 V
FET-typ
Effektförlust (max)
341W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
1200 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
15V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
43mOhm vid 40A, 15V